Menu Zamknij

Jak dobierać płytki do mebli?

Wnętrze naszego domu czy mieszkania ma przede współgrać z nami i sprawiać, że będziemy czuć się w nim bezpiecznie i komfortowo. Nie mniej istotne jest jednak by wszystkie elementy były dopasowane do siebie i zachowane zostały pewne zasady. Jak dopasować do siebie płytki i meble w taki sposób, aby stworzyły harmonijną całość?

Wszystko zależy od efektu i stylu jaki chcemy uzyskać. Jest jednak kilka zasad, z których możemy skorzystać. Ciekawa jest na przykład z zasada kontrastu. Jeżeli używamy ciemnych płytek, meble powinny być jasne i na odwrót. Stworzy to pomieszczenie pełne elegancji i szykowności. Możemy również stworzyć pokój w podobnych odcieniach. Meble w kolorze delikatnego, jasnego drewna, na tle nieco jaśniejszych płytek o tej podobnej barwie będą wyglądały znakomicie.

Ważne jest aby pamiętać o jednej podstawowej zasadzie, czyli co za dużo to nie zdrowo. Jeżeli decydujemy się na płytki z dużą ilością zdobień (np. takie w śródziemnomorskim stylu w niebiesko-białej kolorystyce), nasze meble powinny być jednolite i na odwrót. W przeciwnym wypadku w naszym pomieszczeniu może powstać ogromny chaos, a tego byśmy nie chcieli. Nasz dom ma być bowiem naszą oazą spokoju.