Menu Zamknij

Jak dopasować płytki do mebli?

Kiedy projektujemy wnętrze naszego domu, chcemy aby było ona – przede wszystkim – dopasowane do nas. Nie mniej istotne jest jednak by wszystkie elementy były dopasowane do siebie. Jak dopasować płytki i meble, aby tworzyły harmonijną całość?

Sposobów jest wiele, a wszystko zależy od efektu i stylu jaki chcemy uzyskać. Skorzystać możemy na przykład z zasady kontrastu. Jeżeli używamy ciemnych płytek, meble powinny być jasne i na odwrót. Stworzy to pomieszczenie pełne elegancji i szykowności. Możemy również stworzyć pokój w podobnych odcieniach. Meble w kolorze delikatnego beżu, na tle nieco jaśniejszych płytek o tej samej barwie będą wyglądały znakomicie.

Ważne jest aby pamiętać o jednej podstawowej zasadzie. Jeżeli decydujemy się na płytki z dużą ilością zdobień (np. takie w śródziemnomorskim stylu w niebiesko-białej kolorystyce), nasze meble powinny być jednolite i na odwrót. W przeciwnym wypadku w naszym pomieszczeniu może powstać ogromny chaos, a tego byśmy nie chcieli. Nasz dom ma być bowiem naszą oazą spokoju.

płytki w łazience dopasowane do mebli, płytki ceramiczne