Menu Zamknij

Najmodniejsze płytki w kuchni

Wybór płytek do kuchni na pewno nie jest łatwy. Zwykle bowiem w pierwszej kolejności wybieramy meble kuchenne. Kolejnym etapem będzie dopasowanie do niech płytek. Jakie płytki będą królowały w kuchni w 2022 roku? Na jakie postawić?

Płytki do kuchni powinny być przede wszystkim odpowiednio do nie przystosowane. W kuchni mamy do czynienia z dużą ilością wody, wilgoci, zabrudzeń. Dlatego płytki te powinny być jak najlepszej jakości, przystosowane do panujących w kuchni warunków. A jakie wzory i rodzaje płytek są najpopularniejsze w tym sezonie według dekoratorów wnętrz?

Z mody wciąż nie wychodzi cegła lub płytki ułożone w sposób podobny do ułożenia tradycyjnej cegły. W kuchni jednak sprawdzą się przede wszystkim te połyskujące, gdyż modele matowe mogłyby łatwo ulec zabrudzeniom. Do niewielkich pomieszczeń warto zastosować jasne płytki, w większych przestrzeniach możemy nieco bardziej zaszaleć. Jeśli chodzi o wzory, topowe miejsce w rankingu zajmują połączenia bieli i błękitu, zawierające często florystyczne elementy niczym z greckiej kuchni.

mozaika, grecka mozaika, płytki do kuchni