Menu Zamknij

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski króluje w naszych wnętrzach już od paru sezonów i nic nie wskazuje na to, aby znalazł swojego następcę dosyć prędko. Czym charakteryzuje się styl skandynawski i czego potrzebujesz, aby zagościł w twoim domu?

Choć styl skandynawski jest jeden, ma wiele swoich wariacji i odłamów. Od tych nieco folkowych, aż po bardziej nowoczesne interpretacje. Każdy z rodzajów stylu skandynawskiego charakteryzuje się jednak tą samą kolorystyką. W tym stylu króluje przede wszystkim biel połączona z jasnym drewnem, szarością i często odcieniami koloru niebieskiego. Często w odmianie folkowej dodawane jest nieco więcej dodatków i kolorów, a w tej nieco bardziej modernistycznej złoto, srebro i nieco bardziej ostre kształty.

Dlaczego powinniśmy zdecydować się na styl skandynawski w naszym domu? Podobne warunki pogodowe do tych na północy kontynentu sprawiają, że u nas również świetnie sprawdzą się jasne kolory i ciepłe, przytulne pomieszczenia. Styl skandynawski możemy modyfikować i zmieniać poprzez dodawanie swoich własnych dodatków i zabawę kolorami tak, aby nie było nudno.